top of page
IMG-7478.webp

1-1 Seanslar

House of Smarana'da yer alan 1-1 seanslar ile kişiye özel olarak kayıt olabilirsiniz.

01

Somatik Nefes Meditasyonu 
60 veya 90 Dakika

Nefes iç dünyamızın yansımasıdır. Kendi özümüze dönmek için, içimizdeki çocuğa erişmek için, kendimizi hatırlamak için nefes yapıyoruz. Nefesimiz ruhumuzun ve kutsal iç dünyamızın bir yansımasıdır. Nefes her farkındalık pratiğinin temelidir. Nefes, duyguların derinliklerine ve bilinçaltına inmemizi sağlar. Her zaman bizimle olan bir araçtır.Nefesimiz ile kuracağımız ilişki; beynimizde ve zihnimizde yeni yollar kurmayı, zihni sakinleştirmeyi, yavaşlatmayı, duygularımızı anlayabilmeyi ve bedenimizin kontrolünü ele geçirmeyi sağlar. Somatik Nefes Terapisi iki aşamalı bir pranayama nefes tekniği olup, kontrollü ve meditasyona yönelik bir yöntemle uygulanır. Nefes bedenimizde bulunan blokajları kaldırır, bedendeki titreşimi ve frekansı çakraların ve sinir sisteminin arasında yolculuk yaparak harekete geçirir.. Anılar, genellikle travmalar, bilinçaltımızın derinliklerine yerleşir, beynimizin ve vücudumuzun bir parçası olurlar. Bu anılar o kadar güçlü olabilirler ki vücudumuz bu duygu ve deneyimleri fiziksel olarak saklar. Zihnimiz olanları unutabilir, engelleyip bilinçaltımıza gömebilir ancak vücudumuz asla unutmaz. Nefesimiz ile, mantık ve bilincimizin ötesine gider ve hislerin kelimelerle ifade edilemediği somatik vücuda ulaşırız. Bire bir özel Somatik Nefes Meditasyonu Seansı içerisinde ses meditasyonu, canlanma, somatik dokunuş ve Reiki bulundurur.

Natalie ile özel seans rezervasyonu için

Natalie Garih ile

02

Somatik Beden Haritası & Enerji Temizleme 
60 Dakika

Fiziksel vücudumuzun ihtiyaçlarını hem duygusal hem de fiziksel olarak bastırmış bulunmaktayız. Enerji Temizleme ve Beden Haritası oluşturma seansında fiziksel bedenimizle bir dialog oluşturmaya başlarız. Güçlenme ve iyileşme sürecinin önemli elementlerinden biri vücudunuzu, size yardımcı olması için çağırmak ve bir kaynak olmaktır. Travma Uzmanı olan Babette Rothschild vücudunuzla bir günlükmüş gibi bağlar kurmanızı önerir. İçinizi dinleyerek vücudunuzun ne göstermeye çalıştığına önem vererek başlayın. Bunu belki omzumuzdaki bir gerginlik, sırtımızdaki bir ağrı ya da boğazımızda olan enerjik bir düğüm olarak hissediyoruz. Vücudumuz görülmek ve duyulmak ister. Biz vücudumuzu görmezden geldikçe; gerginlik, kronik ağrılar veya psikosomatik hastalıklar yoluyla bizimle iletişime geçmeye çalışır. Her fiziksel/kronik ağrının içerisinde bastırılmış duygular, zihnin unuttuğu anılar, ve travmalar içerebilir.

 

Somatik Beden Haritası & Enerji Temizleme Seansında fiziksel vücudumuzla iletişime geçmeye başlayacağız, yani vücudumuzun farkına varacağız. Seansımıza destekleyici bir karşılıklı konuşma ile başlayıp, sonrasında farkındalığımızı bedenimize getiririz(çakra sistemini ve enerji kanalı ağlarını kullanarak). Sonrasında Somatik alıştırmalar ile beraber, Reiki ve Nefes ile yardımı ile sinir sistemini düzenleyerek ve bedendeki sıkışmış enerjiyi açığa çıkarırız.

 

Reiki Japonca kökeni olan bir kelime olup ‘’rei’’ evrensel, ‘’ki’’ (霊気) tüm canlı organizmalarda bulunan hayati yaşam kuvvet enerjisi demektir. Reiki Japon orijinli kadim şifalanma tekniği olup yumuşak dokunuşlar yardımıyla uygulanır. Bu metod sinir sistemini hafifletip, enerjetik ve hücresel bedeni dengelemeye yardımcı olur. Bu dengeleme esnasında , derin rahatlama, canlanma ve bedenin kendini şifalandırma ve yenileme kabiliyeti ortaya çıkar. Reiki hücrelerin özgün hallerine dönmesine, enerji blokajlarının kaldırılmasına, sınırlamaların açığa çıkmasına ve Qi veya enerji akışının düzenlenmesine yardımcı olur.

Natalie ile özel seans rezervasyonu için

Natalie Garih ile
bottom of page