top of page
Breath and Sound with Natalie  & Rida
Breath and Sound with Natalie  & Rida

09 Tem Sal

|

Beşiktaş

Breath and Sound with Natalie & Rida

Somatik Pranayama Nefes ve Ses Şifasının bir araya geldiği bir seans. Kendi özümüze dönmek, kendimizi hatırlamak için ve kelimelere dökemediğimiz duygulara alan açmak için nefes’i bir araç olarak kullanıyoruz. Ses enstrümanları, beyin dalgalarını meditatif bir alana getirir.

Biletler satışta değil
Diğer etkinlikleri gör

Saat ve Yer

09 Tem 2024 17:00 – 18:30

Beşiktaş, Arnavutköy, Beyazgül Sk. No:32, 34345 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Ses ve Nefes seansımız Smarana Healing kurucusu Natalie Garih ve Soundala Therapy'nin kurucusu Rida Kıraşı tarafından verilmektedir. 

Somatik Pranayama Nefes ve Ses Şifasının bir araya geldiği bir seans. Kendi özümüze dönmek, kendimizi hatırlamak için ve kelimelere dökemediğimiz duygulara alan açmak için nefes’i bir araç olarak kullanıyoruz. Somatik nefes ile bedenin en derin katmanına ulaşıyoruz: zihnin bastırdığı ve unuttuğunu beden tutar - ve nefes ile, bedenin sesini duymaya başlar, hissetmeyi hatırlarız.

Ses enstrümanları, beyin dalgalarını meditatif bir alana getirmek amacı ile 'entrainment' denilen bir prensibi kullanır. Birçok araştırmada, ASC'de (altered states of consciousness) kalmanın egonun yumuşamasını teşvik ettiği ve bu nedenle daha bütünsel bir düşünme alışkanlığına yol açarak birlik bilinci, duygularda açıklık, yaratıcılık gibi enerjik değişikliklere alan sağladığı gözlemlenmiştir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page