top of page
Çocuk & Su & Anne - Grup Sanat Terapisi with Locan Ata
Çocuk & Su & Anne - Grup Sanat Terapisi with Locan Ata

18 Haz Paz

|

Beşiktaş

Çocuk & Su & Anne - Grup Sanat Terapisi with Locan Ata

Koşulsuz sevgi, sağlıklı bağlanma ve sınırlar üzerine şifalanalım diye suyun renkleriyle buluşuyoruz.. Üç yaşından sonra bireyselleşen çocuk, anne ilişkisinin dengesine renk, ses ve hareket arketipleriyle terapötik bir akış sağlıyoruz.

Saat ve Yer

18 Haz 2023 11:00 – 13:00

Beşiktaş, Arnavutköy, Beyazgül Sk. No:32, 34345 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Çocuk & Su & Anne

Ruhsal dünyadan bir çocuk 

Bu dünyaya geldi

Çözmelisin onun sorusunu sen bir yetişkin olarak

Günden güne saatten saate..

Ve çözdükçe öğrenmelisin ondan 

Senin sorularını

İçindeki gizli tohumu keşfettikçe 

Sen de bulacaksın 

Kendi içindeki sorulara cevaplarını..

Rudolf Steiner

 

Anne ve Çocuk 

Grup Sanat Terapisi

Koşulsuz sevgi, sağlıklı bağlanma ve sınırlar üzerine şifalanalım diye suyun renkleriyle buluşuyoruz.. Üç yaşından sonra bireyselleşen çocuk, anne  ilişkisinin dengesine renk, ses ve hareket arketipleriyle terapötik bir akış sağlıyoruz. Yaşamın akışıyla içimizde dönüşen imgeleri, renkleri ve kendimize olan yolculuğumuzu izlemek, bazen yön vermek.. Göstergelerden bağımsız bir görme eylemiyle, içe ve dışa dönük bir devinim içinde, kalbimizi ve zihnimizi renklerle dengelemek için bütünsel bir sanat deneyim alanı sağlıyoruz. Antroposofik temellere dayanan insan gelişimini özgürlük kavramı üzerinden değerlendirirken, beraber özgür olabilmenin yollarını arıyor olacağız, bir masal eşliğinde..

Yaş aralığı olarak sadece çocuk için 3-9 yaş uygundur.

Kuşlar ve Yuvaları

Bir varmış bir yokmuş, olmasaymış anlatılamazmış, dalların arasında, yuvasında, özenle sarmalanmış mutlu bir kuş yumurtası varmış, sıcacık, güvende hisseder, annesi ve babasının sesinden ninniler dinlermiş.. Uzun bir zamandan sonra küçük kuş, bu seslerin rengini merak etmiş ve kabuklarını pek sevdiği yumurtasından biraz ittirerek ve çok çok isterek çıkıvermiş.. Yavru kuşun çok narin kanatları, küçücük bir gagası ve uzakları pek görmeyen meraklı gözleri varmış.. Yumurtadan çıkar çıkmaz minicik kuşun sesiyle, anne ve baba kuşların neşesi birbirine karışmış..

Ortalık şenlenmiş ve adına sevgi denmiş.. Bu öyle bir sevgiymiş ki ne zamanı ne mekanı tanımazmış.. Ve küçük kuş büyüyormuş ve tıpkı kendisi gibi küçük olan bir çocuğun annesine söylediği şarkıyı dinliyormuş.. 

"Biliyorsun ben sende büyüdüm 

Dünya göbeğin kadarken

Birden ben gökyüzünü gördüm 

Güneş senin kadar sıcakken

Sen bir adım ötemde beni sararsın 

Güzel dünya sen iyiysen ve beni izlersen 

artık büyüyorum sen de büyürken.."

Bu masal da böyle devam etmiş..

Locan Ata Hakkında: 

Yaratıcı sanat bağlamında sanatsal üretimleri devam ederken, bireysel ve grup sanat atölye programları yürütücülüğü yapmakta ve Her Çocuk Bir Evren Anaokulu' nun halen devam eden kurucu eğitmenlerindendir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Görsel Sanatlar Öğretmenliği mezunudur. Eğitim Sanatı Dostları Derneği bünyesinde Waldorf Pedagojisi Öğretmenliği mezunu olarak Antroposofi temelli sanat, felsefe, doğa bilimleri ve sosyoloji eğitimleri almıştır. Altınbaş Üniversitesi Sanat Terapisi Uygulayıcılığı eğitimini tamamlamıştır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Lisansüstü Resim Anasanat Dalı programına devam etmektedir.  Sanatsal ifade hakkını bütüncül bir şekilde ele alan Özgür Sanat Meclisinde aktif resim sanatçısıdır. Sanatın hayatla bağlantısı üzerine yoğunlaşmakta ve günlük yaşamdan varoluşsal alanlara kadar sanatsal kaliteler üzerine duyusal bütünlüğü gözeterek deneyim alanları sağlamaktadır.

Seans

  • Çocuk & Su & Anne

    Grup Sanat Terapisi with Locan Ata

    ₺1.200,00
    Vergi: +₺216,00 KDV+₺35,40 service fee
    Tükendi

Bu etkinlik için biletler tükendi

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page