top of page

İade Politikası

SİPARİŞ & ÖDEME
Sitemizde yer alan ürünlerin fiyatlarına KDV ve Kargo dahildir.

Söz konusu sistem, herhangi bir sorun nedeni ile işlemi gerçekleştiremiyorsa ödeme sayfası sonucunda ziyaretçimiz bu durumdan haberdar edilmektedir. Kredi kartı ödemeniz onaylandıktan sonra siparişiniz hazırlanarak kargoya verilecektir.

KARGO & TESLİMAT

Şu anda sadece Türkiye içine teslimat yapıyoruz. Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde işleme alınır ve işleme alınıp kargoya verildikten sonra yaklaşık olarak 1-7 gün içerisinde sizlere ulaşır.

Siparişleriniz kargoya verilir verilmez kargo takip bilgilerinizi içeren bir e-posta size gönderilecektir. Siparişinizi verdikten sonra kargo takip bilgileriniz için lütfen 1-3 iş günü bekleyiniz.

COVID-19 dolayısıyla bazı siparişler gecikebilir.

Ürün kargo tarafından adrese ulaştığında; ürünün kargo görevlisinin önünde incelenerek teslim alınması önerilir. Ürünlerimiz sigortalı olduğundan, taşıma sırasında oluşan hasarların tazmini kargo firmasına aittir. Ürünün hasarlı olması durumunda görevliye tutanak düzenlettirip aynı kargo şirketine ürünün iadesini yaptırmanız gerekmektedir.

SİPARİŞ İPTALİ

Kredi kartı ile yapılan alışverişinizin iptali için aynı gün içerisinde smarana@smaranahealing.com adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir. Alışveriş Sipariş Kodu’nu iletmeniz yeterli olacaktır.

CAYMA HAKKI VE ÜRÜN BEDEL İADESİ
  • İstisnai durumlar saklı kalmak kaydı ile; www.smaranahealing.com almış olduğunuz ürünün ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nde düzenlenen cayma formunun doldurulması veya açık bir cayma beyanında bulunulması vasıtasıyla smarana@smaranaheaaling.com e-posta adresine veya Ulus Mahallesi Yelken Sk. No: 7/2 Beşiktaş/İstanbul adresine iade edebilirsiniz. Ayrıca, mesafeli satış sözleşmesinin kurulmasından ürünün teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

  • Cayma beyanında bulunulmasından itibaren 10 (on) günlük süre içerisinde, ürünü bize Yurtiçi Kargo aracılığıyla teslim etmeniz gerekmektedir. Bu süre zarfında ürün bize geri gönderilmediği takdirde, cayma hakkı talebi geçersiz sayılacaktır.

  • Cayma hakkının kullanılamayacağı ürünlere ilişkin sözleşmeler ise aşağıda sıralanmıştır:

  1. a)çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların veya tek kullanımlık ürünlerin teslimine ilişkin sözleşmeler;

  2. b)tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler ve

  3. c)tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler

  • İade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on dört (14) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.

  • Ürünler mutlaka paketin üzerinde belirtilen gramajlarda olup ürün özelliğine göre farklı hacimlerde olabilir. Hacim farklılıkları iade sebebi sayılmamaktadır. Ürün ile ilgili bilgileri belirtilen e-mailden talep edebilirsiniz.

  • Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi (Kargo şirketi) önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

  • Aksesuar vb. ürünlerde, ürünün ambalajında ve kendisinde herhangi bir bozulma, kırılma, yırtılma, tahrip, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği şekilde iade edilmemesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. 

bottom of page