top of page
Somatic Breathwork with Natalie Garih
Somatic Breathwork with Natalie Garih

07 Eyl Per

|

Beşiktaş

Somatic Breathwork with Natalie Garih

Nefes her farkındalık pratiğinin temelidir. Nefesle bir ilişki geliştirmek, vücudunuzda yaşamayı öğrenmek, bedendeki duygusal ve ilişkisel zekayı geliştirmek için beyninizde yeni yollar oluşturmaktır. Reiki ve somatik dokunuşlar eşliğinde, bastırılmış, ve “unutulmuş” duygulara  inmemeye başlarız.

Saat ve Yer

07 Eyl 2023 18:00 – 19:20

Beşiktaş, Arnavutköy, Beyazgül Sk. No:32, 34345 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Natalie Garih Smarana Healing’in kurucusu ve aynı zamanda Somatik Pranayama Nefes Meditasyonu ve Reiki Master Eğitmenidir.

Nefes her farkındalık pratiğinin temelidir. Nefesle bir ilişki geliştirmek, vücudunuzda yaşamayı öğrenmek, bedendeki duygusal ve ilişkisel zekayı geliştirmek için beyninizde yeni yollar oluşturmaktır. Reiki ve somatik dokunuşlar eşliğinde, beden farkındalığı ve nefes ile dış dünyanın, çevrenin, deneyimlerin, travmaların, korkuların, paradigmaların yarattığı kabukları soymaya başlıyoruz.

Öz ile doğuyoruz, fakat büyüdükçe, bedenimize ait olmayan yaşanmışlıklar diyebileceğimiz katmanlar bedenimizde birikiyor. Pranayama nefes ile, katmanları soyup, özümüze yaklaşıyoruz.

Pranayama Nefes Meditasyonu kontrollü ve meditasyona yönelik olarak yapılan iki aşamalı bir yoga nefes tekniğidir. Zihnin istekleri hep ön planda, ve dolayısıyla bedenin ihtiyaçlarını göremiyoruz ve duyamıyoruz. Zihin ne kadar ön plandaysa, beden o kadar bastırılır. Zihin duygulardan, olaylardan, içimizdeki sesten kaçtıkça, beden o kadar tutar. Beden sıfır yaştan şu ana kadar yaşadıklarımızı kayıt tutar ve bütün bastırılmış ve kenara itilmiş duygular bedende enerjetik düğüm olarak yer alır (kronik ağrılar/psikosomatik hastalıklar/egzama/anksiyete vs. ).  Nefes, bedenimizin kaydettiği, bastırılmış, kenara itilmiş, “unutulmuş” duygulara  inmemizi sağlar ve enerjetik düğümleri çözmeye yardımcı oluyor. Bedenle iletişime geçtikçe, beden de konuşmaya başlar.

Duygularla savaşmak yerine, gözlemleyelim, kabul edelim. Bedene karşı değil, bedenle beraber çalışmak zorundayız. Nefes ile, beden ve bastırılmış duygular birbiriyle konuşur. Nasıl nefes aldığımız iç dünyamızda neler olduğunu gösterir ve nefesimiz bedenimiz hakkında bir çok şey söyler. Nefes, zihni en iyi susturan ve kendimizi hatırlamak için mükemmel bir araç. Nefes, istediğini değil, ihtiyacın neyse onu verir.

Seans

  • Somatic Breathwork Session

    ₺950,00
    +₺23,75 service fee
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page