top of page

Alper

Therapeutic Massage Practitioner

alper.png

Bedenle çalışmaya olan ilgim 16 yaşımda ‘hatalı ve hızlı’ bir kilo verişle vücudumu sağlıksız bir noktaya götürdükten sonra başladı. 

 

2013 yılında ACSM tarafından düzenlenen ACE sertifika programını tamamladıktan sonra personal fitness trainer olarak çok sayıda farklı bedenle çalışma olanağına sahip oldum.

 

Masaj terapisine olan ilgim de dokunmanın sinir sistemine olan muazzam etkisini farkedişimle başladı. Hiç bir teknik dahi bilmeksizin kişiye olumlu bir niyet ve bilinçle yapılan dokunuşun bu denli açtığı olumlu etkileri görmek; bu niyet bir de teknik bilgi ve birikimle birleşirse nasıl olurdu sorusunu aklıma güçlü bir şekilde yerleştirmiş oldu. 

 

Bu iki birbirinden ayrılamaz olguyu sunabilen bir eğitimin arayışına düştükten bir süre sonra Hande Güniz Zeybekoğlu ile “Terapistin Yolculuğu” masaj terapi programını tamamladım. 

 

Bedenle çalışma yolculuğum dönüşerek ve derinleşerek büyük bir heyecan ve ‘daimi öğrencilik’ mottosuyla devam ediyor.

Private Session


Therapeutic Massage | 120 Minutes

 

Bedene bütünsel bir bakış ve yaklaşımla ele alınan bir masaj türüdür.

 

Şifa ve rahatlamanın derinleşebilmesi amacıyla seans masaj verenin niyeti, bilinçli dokunuş ve birlikte nefes ile başlar.

 

Ardından, bütün bedenin iletişim ağı olan fasyal dokunun rahatlatılması amacıyla fasya masajı yapılır. 

 

Bunu takiben, klasik masaj tabanlı derin bağ doku tekniğinin kullanıldığı yağlı masaja geçilir. 

 

Bedeniyle olan iletişimini derinleştirmek, “modern yaşamın” bedenlerimize ve ruhumuza getirdiği yükten arınmak isteyen herkese rahatlatıcı ve meditatif bir deneyim sunmayı amaçlar.

bottom of page